Detský denný fototábor

 Letný detský denný fototábor

Kedy? 31.7. - 4.8.2017

Kde? Hlavný stan bude v Ateliéri nad Dunajom, kde sa bude učiť teória, ale tiež učiť fotenie portrétu a šiat v ateliérových podmienkach, fotenie produktov a podobne :-)

Téma? Ako ste si už mohli čiastočne všimnúť, letný detský fototábor, sa bude venovať módnej fotografii. Možno si budete hovoriť, že na módu je ešte v tomto veku skoru, pravda je však taká, že v tomto veku vytvárate prvý kontakt dieťaťa s budúcim povolaním a to bude práve tu. Veríme, že absolvovaním tábora môžeme vytvoriť budúci vzťah či už k módnemu dizajnu, fotografii, alebo aj k tvorbe vizáže, ktoré všetky úzko súvisia s tvorbou módnej fotografie. Našou snahou je postupne prejsť celý priebeh prípravy módneho fotenia od spracovania návrhu scény, cez prípravu modelky, až po samotné fotenie.

Počet detí? Aj keď sa pri prednášaní striedať viac odborníkov z oblastí, ktoré budeme preberať, chceme aby tábor nepôsobil masovým dojmom a aby molo možné sa adekvátne venovať každému dieťaťu, aby sa jeho fotografické zručnosti opäť posunuli ďalej. Preto sme zvolili maximálny počet detí desať.

 Vek? Vzhľadom k tomu, že ide o špecifickú tému, ktorá môže byť prípravou na budúci výber povolania, sme sa rozhodli, že spodnú hranicu veku dieťaťa ohraničíme desiatimi rokmi. 

 

 

 

Aj keď hlavným produktom tábora je samozrejme zábava, v tomto prípade je dôležité si uvedomiť, že ide o špecifickú tému na ktorú musí tiež vekovo dieťa dozrieť a zo skúseností, ktoré máme z poriadaní predchádzajúcich táborov vieme povedať, že vek hraje pri fotografovaní dôležitú rolu. Aj keď sa s fotografovaním môže zoznamovať dieťa v akom koľvek veku, vek a téma je dôležitým faktorom pre rozsah a spôsob akým sa dieťa s fotografovaním zoznamuje, aby si k nemu vytvorilo naozaj pozitívny vzťah a v budúcnosti sa stalo možno veľkým umelcom.

Lektori? Hlaným lektorom, ktorý sa bude starať o fotografickú oblasť a tiež všetky aktivity spojené s táborom je Jano KARAFFA, fotograf, ktorý má nielen skúsenosti v oblasti fotografie a odovzdávania vedomostí a praktických skúseností študentom, ale aj človek, ktorý si vie svojou empatiou získať pozornosť detí a zaujať ich pozornosť hravým spôsobom. Okrem fotografie sa tábora zúčastnia aj zaujímavý hostia, ako Darinka Gergélyová z Mary Kay, ktorá vysvetlí a ukáže základné tchniky starostlivosti o pleť a vizáže, Katka Cenigová majiteľka módneho salónu Eleganta, ktoá nám povie niečo ku stylingu, skúsenosti však prídu odovzdať aj ďalší zaujímavý ľudia, ktorý majú čo k danej téme povedať.

Cena? Cena tábora je 125,- Eur, pričom v cene je zahrnutý 5x obed, ktorý sa bude podávať v reštaurácii Riviera, vstupné do objektov, kde sa pôjdeme pozrieť, ako botanická záhrada a tlač fotografií pre výstavu, ktorá sa bude konať posledný deň tábora o 16.00hod v priestoroch vodárenskej záhrady.

Nuž čo viac dodať? Ak Vás tento tábor zaujal ozvite sa. Ak máte, ďalšie otázky, radi Vám ich zodpovieme e-mailom, či osobne. Budeme sa tešiť, že Vy budete spokojní a Vaše dieťa si užije zaujímavý tábor plný fotografie :-)